Toskánsko na Moravě aneb svatba mezi vinicemi Jana & Martin, 5. 7. 2016

6.12.2016

Za okny nám sv. Martin veze sníh, rána jsou mrazivá a Vánoce se blíží... Zachumlejte se do deky, dejte si třeba skleničku svatomartinského vína a přečtěte si o krásné jihomoravské svatbě.

Proč jste se rozhodli vzít?

Protože se máme rádi. Jsme spolu šest let a svatba nám přijde jako přirozený krok v dlouhodobém vztahu dvou lidí. Oba jsme věděli, že chceme být spolu a vzít se, jen jsme hledali místo, ke kterému budeme mít oba vztah a bude se nám líbit natolik, že si tam řekneme své ANO. Tím místem se pro nás staly Velké Pavlovice v Jihomoravském kraji. Jezdíme do Pavlovic vlastně celých šest let na ochutnávky vín. Teprve minulý rok v květnu jsme při naší obvyklé návštěvě za vínem procházeli vesnicí po vinných sklípcích a zamířili jsme i do Šlechtitelské stanice. Po prvních vteřinách strávených mezi vinicemi a penzionem v toskánském stylu, jsem stála u záhonu s růžemi a výhledem do okolí a věděla jsem, že toto je to místo.

“Šlechtitelku” jsme navštívili ještě několikrát a vždy jsme oba odjížděli do Prahy s pocitem, že tady se nám líbí... ale asi je to moc daleko a asi by to bylo příliš komplikované apod. Až mi prostě můj muž Martin řekl, že nebudeme dělat kompromisy. Ať si napíšu o termín do penzionu a na matriku do Velkých Pavlovic a pak budeme řešit, zda je tahle varianta pro nás reálná.

Prstýnek jsem dostala na podzim a kde jinde, než ve “Šlechtitelce”, když jsme se zastavili před zpáteční cestou do Prahy na víno a nasát energii s prosluněných vinic. Zásnuby pro mě byly překvapení a chvíle, kterou si budu pamatovat navždy.

 

Jak to dopadlo s těmi kompromisy?

Jak už jsem říkala, na svatbě jsme nechtěli dělat kompromisy. Šlechtitelská stanice ve Velkých Pavlovicích u Hustopečí je pro nás místo, ke kterému máme vztah a okouzlující prostředí v jakémkoli ročním období zaujme prostě kdekoho. Proto jsem svatbu měli tady a nikde jinde. Rodina a blízcí, kteří nás znají a chtěli v náš den být s námi, respektovali toto rozhodnutí a přijeli. Toho si velmi vážíme a ještě jednou jim děkujeme.

 

K vaší svatbě jste měli vytvořený i svatební web. Čí to byl nápad, kdo ho tvořil?

Svatební web byla práce nás obou. Manžel je programátor a rád fotí. Já se živím koordinováním projektů a akcí pro mládež. Když řeknete ve svém okolí, že bude svatba, všichni se hned začnou vyptávat na spoustu otázek. Jako dárek pod stromeček jsme sobě i našim blízkým dali naše svatební oznámení společně s odkazem na webové stránky, kde jsme umístili především odpovědi na všechny otázky našich blízkých: kdy? kde? koho zveme? co si přejeme za dary atd. Web jsme v průběhu roku aktualizovali a po svatbě na něj umístili i fotky ze svatby. Myslím si, že pokud to jen trochu jde zrealizovat, je svatební web fajn věc.

 

Máte krásné fotografie, kdopak vás fotil?

Fotografka Marie Stránská z Marisfoto Brno. A vřele jí doporučuji. Z focení jsem měla trochu strach. Ani jeden z nás nejsme “žádné pózující figurky u stromu...”. Maruška byla úžasná. Byla takovým tichým fotografem, který chtěl spíš zachytit okamžik, atmosféru a velmi rychle pochopila, že tohle je přesně to, co nám vyhovuje. Naší výhodou také bylo, že prostředí Šlechtitelské stanice je kouzelné místo s vinicemi, rybníčkem, upravenými zahradami. Nemuseli jsme ze svatby nikam odjíždět a zanechávat naše svatebčany dlouhé chvíle bez nás. Máme krásné společné fotografie i pěknou reportážní část celého dne a všech svatebčanů.

 

Ano, a tak se nabízí hned další otázka, odkud máš tak krásné šaty?

Než jsem měla šaty, natrefila jsem v F&F na barevné květinové lodičky s kompromisním podpatkem na svatbu. Věděla jsem, že tyhle boty prostě chci. A chci, aby byly na svatbě vidět. Manžel si zase pořídil lehké modré lněné sako v Domě značkové módy se slovy: “V tomhle se chci ženit, nehodlám být za tučňáka, necítil bych se v tom.” Od té doby jsem nás oba začala “stylovat”. Byla jsem na skok na svatebním veletrhu v hotel Diplomat v Praze a velmi odevzdaně jsem procházela mezi tisíci vystavovateli svatebních prstýnků a náhle “TO” přišlo... Najednou jsem viděla před sebou šaty, které jsem si uměla představit na své svatbě. Šaty jsem si nechala ušít (na míru) od Lenky Izsák ze zakázkového krejčovství MiaBella. Spolupráce s paní Lenkou byla pohodová a já jsem od začátku věděla, co chci. Šaty jsem měla hotové po 3 návštěvách salónu MiaBella. Jako bonus jsem si v MiaBella pořídila malinový svetřík, který byl ke střihu šatů dokonalý. Nakonec jsem neměla dlouhé “princeznovské” šaty s korzetem, ale krátké saténové šaty s puntíkovaným živůtkem, tylovou sukní a cítila jsem se v nich skvěle. U manžela nám jeho ideální oblečení trvalo sladit déle. Sako, které si muž vybral bylo úžasné, ale náročněji se k němu hledali vhodné letní kalhoty, kšandy či motýlek. Ale povedlo se. Kalhoty jsme nakonec vybrali opět v Domě značkové módy v Průhonicích. Motýlka pro ženicha jsem koupila při návštěvě kamarádů v centru Brna. Boty pro ženicha, hnědé kožené nám padly do oka u Bati. Modré tkaničky to byla třešínka na pomyslném dortu.

 

Dort... ke svatbě patří neodmyslitelně i jídlo a dobré pití, jakpak jste se vypořádali s tímto úkolem?

O jídlo i pití se postarali kuchaři z restaurace v Penzionu André a vinaři ze Šlechtitelské stanice. S ohledem na naše svatebčany a jejich dětičky, zvolili jsme jídlo formou rautu a večerního grilování. Byl to trochu risk, protože starší generace očekává klasiku - svíčkovou a knedlíčkovou polévku, ale řízečky, domácí uzeniny, sýry z místních farem je okouzlily. Rautové menu bylo pestré od salátů, tataráku z lososa, přes guláš pro tatínky až po škvarkovou pomazánku. Chtěli jsme, aby si vybral každý, což se povedlo. Na svatbě byl i sladký bar od Ema má dobroty ze Šitbořic. Mini cupcaky, cheesecaky, makronky, domácí zmrzlina chutnaly všem. A nechyběly ani tradiční české mini zákusky, ovoce, vinné mošty a domácí limonády.

 

Ty mi teda děláš chutě Jani, rychle na další otázku... Zaujala mě originální kytička a ozdoba do vlasů, kdopak je toho strůjcem?

Všechny květiny na svatbě byly od floristek z Rosebud Brno. Květinářství znám dlouho a byla jsem moc ráda, že se mi povedlo mít květiny právě od nich. Jsou originální a každá květina je skvělá. Vše ladilo k mým svatebním květinovým lodičkám. Ani jsem netušila, jak bude moje svatební kytice vypadat. Prostě jsme si řekly jen barvy, velikost a já věděla, že vše bude perfektní.

 

Zaslechla jsme také o originálním svatebním daru, pochlubíš se?

Originálních dárků bylo hned několik. Od svatebního lega až po hlavolamy plné peněz. Naši hosté byli opravdu vynalézaví. Nejvíce originální byl společný dárek několika našich kamarádů, kdy jsme dostali rozstříhaný dopis, který jsme museli složit a vydat se hledat poklad Pálavou. Šli jsme vinohrady s cimbálem... svatebčané za námi... a hledali jsme poklad. Indície nás zavedly na vyhlídku Floriánek, kde na nás čekala truhla plná korunek, úžasný výhled a (jako bonus) náš první tanec. Druhý originální dárek nás čekal až po svatbě, kdy jsme si za darované penízky koupili vysněný kávovar Elektra.

 

Zní to idylicky... užila sis svůj den D?

Svatba byla taková, jakou jsme ji chtěli a ještě jsme si ji užili. Samozřejmě nebylo vše 100% a museli jsme improvizovat, ale to se stane vždy. Úžasné bylo vidět a uvědomit si, kolik lidí nás má rádo... Osobně mě těšilo vidět, že se hostům na svatbě líbí a užívali si prostředí a událost stejně jako my.Další články

Inspirace: Svatba Mirky a Michala od Zdeňka Vozárika

2.7.2014

Nevěsta Mirka… Zasnúbili sme sa v máji tohto roka v Toskánsku a od začiatku sme vedeli, že nepatríme k tým dvojiciam, ktoré čakajú na svoj svadobný deň aj celý rok. Tisíc kilometrovú cestu späť sme preto využili na plánovanie. Michal je spontánny človek a má plnú hlavu nápadov. Na druhej strane ja... Zobrazit celý článek >

PartyBand - živá hudba, DJ i moderátor

27.3.2014

Svatba je jedním z nejdůležitějších okamžiků v lidském životě, který by se v ideálním případě neměl opakovat, a proto by i Váš svatební den měl být něčím neopakovatelný – pro Vás i pro Vaše hosty. Mělo by být veselo, mělo by se tančit a zpívat, bavit by se měl každý – od babiček, strýčků a tetiček... Zobrazit celý článek >

AKCE! Svatební květinový servis

28.7.2014

Svatební kytice a veškerá svatební květinová výzdoba je rovněž jedním z neodmyslitelných prvků krásného svatebního dne. Právě dnes přinášíme skvělou nabídku, jak si pořídit svatební kytici, květinovou výzdobu auta nebo například korsář za zvýhodněnou cenu.     Nákupem... Zobrazit celý článek >

AKCE! - Nová svatební akce: Svatební šaty za skvělé ceny!

7.7.2014

Nemáte ještě svatební šaty? Chtěla byste mít své vlastní, které po svatbě nemusíte vracet do půjčovny, ale nechce se Vám za ně vyhazovat hodně peněz?     Využijte jedinečnou slevu a vyberte si svatební šaty, které budou jen Vaše. Nákupem získáte: Svatební... Zobrazit celý článek >

Svatba ze samoty Katky a Daniela 27.6.2015

27.8.2015

Příběh Katky a Daniela je jako z románu. Potkali se na základní škole a cítili k sobě vzájemné sympatie. Místo seznámení však následoval konec deváté třídy a Daniel odešel na střední. Katka chodila o rok níže a dalších pár let Daniela neviděla. Během střední školy se občas potkali ve... Zobrazit celý článek >

Slavnostní účesy a vizáž

17.1.2014

Setkali jsme se s majitelkou Salonu MONAMI Monikou Minaříkovou a byli jsme zcela nadšeni, s jakou energií nám vyprávěla o svém chystaném salonu. Monika Minaříková se specializuje na slavnostní účesy, změny vizáže a účesy. Má za sebou velkou řádku ocenění a spolupráci s významnými... Zobrazit celý článek >

Reklama

Nově v katalogu:

Eastern Wind s.r.o.
Foto a video

Svatební focení. Focení rodin a dětí. Portrét. Reportáž. Fotoknihy. ...

Jiří Salik Sláma - fotograf
Foto a video

Jsem reportážní fotograf a vyhledávám situace, kde můžu zachytit silné emoce. A co může být silnějšího než láska dvou lidí, kteří se rozhodnou spolu prožít celý život? ...

Jiří Haman
Catering

Zařídíme pro vás výzdobu stolů, kytičky pro hosty, svědky a samozřejmě i pro nevěstu s ženichem. Umíme klasické i alternativní a extravagantní vazby, Stačí, když nám představíte svůj nápad! ...

VIAMARE, spol. s r.o.
Svatební cesty

Viamare je česká cestovní kancelář, která se specializuje na letecké pobytové zájezdy do Řecka a na řecké ostrovy. Pro své klienty také nabízí unikátní službu svatby v Řecku. ...

AB PARTY TENT, spol. s r.o.
Místa pro obřad

Firma AB PARTY TENT, spol. s r.o. se specializuje na pronájem party stanů a zároveň poskytuje kompletní servis k uspořádání společenských, sportovních, firemních či soukromých akcí jako jsou svatby, o ...

Berka Petr - Profesionální Dj a moderátor na Vaší svatbu
Zábava

Profesionální služby moderátora a Dj na svatbu s dlouholetou praxí a V.I.P. referencemi. Kvalitní zvuk, lehčí osvětlení, karaoke show a působnost po celé Čr! ...

svatební salon Lilie
Svatební šaty

Prodej a pujčovna svatebních šatů. ...

Originální svatební oznámení - Tomáš Josef
Svatební oznámení

Vytváříme originální svatební oznámení, které zaujmou na první pohled. Vše na míru, dle přání zákazníka. Vyberte si z naší nabídky vzorů nebo nechte tvorbu svatebního oznámení na nás. ...

AZ-fotoslužby
Foto a video

Obáváte se zkažených hromadných svatebních fotografií? Bojíte se dlouhých prostojů při portrétním focení? S námi bude fotografování svateb příjemnou zábavou. Fotografování svatby je tím nejkrásnějším ...

Flora Design
Svatební koordinátoři

Koordinace svateb,květinová výzdoba ...


banner banner banner