Snubní prsteny z růžového zlata

Čeká vás v letošním nebo příštím roce svatba, a tak se alespoň tu a tam podíváte na novou nabídku snubních prstenů? Proč ne, pokud to takhle děláte, máte skvěle nakročeno k tomu, abyste našli prsteny, které vás osloví, budou se vám naprosto dokonale líbit, budou vystihovat váš vkus i styl, a to bez příplatku za to, že vám prsteny někdo dělá na míru dle vašeho přesného zadání.

Snubní prsteny z růžového zlata
Snubní prsteny z růžového zlata vás uchvátí svým vzhledem

Tak jako v každém oboru a odvětví, i snubní prsteny prochází svým vývojem. Jejich móda se v něčem navrací, něco je nové, jiné, a to jak díky novým technologiím, jimiž lze snubní prstýnky upravovat, tak díky vývoji trendů.

Krásné snubní prsteny z růžového zlata

Možná už jste je zahlédli někde na reklamním billboardu, možná v časopise, ale pokud procházíte klenotnictví, určitě už jste si jich všimli i zde. Do popředí se dostávají snubní prsteny vyrobené z růžového zlata. Klasika v podobě žlutého zlata stále zůstává, populární je i bílé zlato, ale růžové, to je aktuálně TOP TOPŮ.

Růžové zlato je originální, krásné a velmi slušivé. Doteď jsme se s ním setkávali hlavně v kombinaci s ostatními barvami zlata. Ať už šlo o zlaté přívěšky, náušnice nebo prsteny, většinou v jejich složení a designu tvořilo růžové zlato jen malou část. Díky tomu, že si můžete vybrat růžové snubní prsteny s různou povrchovou úpravou nebo kombinací povrchových úprav, může váš prsten vypadat velmi rozmanitě. A to platí i v případě prstenu pro muže a ženu. Žena jej může mít o něco jiný, než muž. Ženě je možné jej zjemnit, ozdobit kameny či něčím jiným.

Aby byly vaše snubní prsteny z růžového zlata neodolatelné

Je všeobecně známo, že jsou snubní prsteny hodně namáhány. Většina z nás, zvláště žen, je nosí neustále, nesundáváme je ani při úklidu nebo hygieně. Pokud občas pracujete se zahradním nářadím, bude lepší, když si koupíte bytelné snubní prsteny. Tedy takové, které nejsou tenké, a to jak na šířku prstenu, tak na jeho výšku, co se vrstvy materiálu týče. Takový prsten vydrží vše, navíc působí mohutným dojmem, někdo v něm může vidět pořádný, silný, výrazný kruh bezpečí a lásky.

Při výběru prstýnků je rovněž klíčová volba správné velikosti. Zde vás odkážeme na přehledný článek, který vám s volbou velikosti prstýnků hravě poradí. A to i v domácích podmínkách.

Elegantní a jemné snubní prsteny z růžového zlata

Pokud chcete prsteny elegantní, volte ty, které budou jednoduché. Je vcelku jedno, zda budou širší nebo užší, zda budou s povrchem ošetřeným pískováním, nebo ne. Velmi elegantně působí např. snubní prsten z růžového zlata, který je ošetřen pískováním a téměř uprostřed prstenu jím probíhá lesklý pruh široký asi 1 mm. V něm může být briliant, ale nemusí.

Myslete na to, že prstýnek se protáčí, a pokud jej bude zdobit jen 1 drahokam, budete si jej muset úmyslně natáčet tak, aby jej bylo vidět. Praktické je mít kamenů v prstenu zasazených více, např. vždy po 4 mm daleko od sebe. Hustota je ale na vás.

Snubní prsteny na celý život

Jestliže si vybíráte snubní prsten, uvědomte si, že jej budete nosit po celý život. Určitě si nekupujte žádný, u něhož budete váhat, zda ano, nebo ne. Musí vám jednoduše „padnout“ do oka.

Pokud vás odrazuje od vámi zvoleného prstenu jeho cena, zkuste najít levnější alternativu. Rozdíl může být např. v tom, zda je prsten z vnitřní strany rovný, tedy plný, nebo je do obloučku, čímž se nějaké to zlato ušetří. Levnější jsou prsteny bez drahých kamenů. Můžete je nahradit zirkony. Laik rozdíl mezi zirkonem a drahým kamenem nepozná. Pokud nebudete lidem vyprávět, že v prstenu briliant nemáte, nepoznají to. Pamatujete, mlčeti znamená někdy zlato.

Na snubní prstýnky se vyplatí šetřit s předstihem. Nemusíte mít prsteny za čtvrt milionu, ale mít v kapse desítky tisíc, které ve dvou nastřádáte, se vyplatí právě v okamžiku, kdy se do nějakého prstenu z růžového zlata zamilujete. Nebudete muset dělat kompromisy, které by vás doslova bolely.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte